Renginiai

Manai, kad filologai yra nuobodūs Žemės gyventojai, kurie ištisas dienas nieko neveikia be to nuolatinio kalimo ir miegojimo prie knygų?

Prisipažink – esi taip pagalvojęs.

Keisk požiūrį ir griauk stereotipus, gerasis Žmogau!

VU SA FilF neleis Tau nuobodžiauti ir skatins nors trumpam pakelti galvą nuo vadovėlių ir visokiausių – kokiausių knygų ir įsitraukti į renginių sūkurį, kuris nerims visus mokslo metus.

PIRMAKURSIŲ STOVYKLA.

st

Žingeidus pirmakursis – ne pirmakursis, jei nesistengia pakliūti į šį renginį! Vis dar mąstai, kodėl verta važiuoti? Atsakymas labai paprastas – tai pati puikiausia proga susipažinti su naujais žmonėmis ir susirasti draugų bei pažįstamų dar net neprasidėjus studijoms. Galimai, tai vienintelė proga pažinti kitas filologijas studijuosiančius žmones, o ne tik būsimus kursiokus ar grupiokus. Be to, stovykloje sužinosi apie studijų galimybes, stipendijas, paskolas, bendrabučius ir, žinoma, studentų laisvalaikį. Savo patirtimi stovykloje dalinasi net pats Filologijos fakulteto dekanas bei kiti Filologijos fakulteto dėstytojai. Beje, jei per ilgai mąstysi, ar važiuoti/nevažiuoti… Tiesiog atmink tą posakį su traukiniu. :)

KRIKŠTYNOS.

krikstyn-300x199

Kiekvienais metais mūsų fakultetą vis pripildo nauji pirmakursių veidai. Pirmoji ir bene didžiausia jų šventė –pirmakursių krikštynos! Šio renginio metu pirmakursis studentas, įveikdamas įvairias smagias, dažniausiai neskausmingas užduotis įsilieja į fakulteto bendruomenę ir tampa didžiai gerbiamu filologu. Masinis lakstymas Vilniaus senamiesčio gatvėmis leidžia pasilinksminti, dar geriau susipažinti su kolegomis bei pakvailioti, pasišokti, dainuoti ir vaidinti. Vyresnieji studentai stengiasi parodyti, kaip smagu yra mokytis filologijos fakultete, priimti juos į savo jaukią bei artimą bendruomenę. Bijoti tikrai neverta! Trokšti smagiai pasibūti su universiteto draugais? Krikštynos kaip tik tau!

FILOLOGIJOS RUDUO.

ruduo

Tai – jaunųjų literatų kūrybos vakarai. Tai – sena tradicija (atmenanti 1980 m.). Tai – bardai. Tai – filologijos fakulteto kiemeliai. Tai – trumpėjančios dienos. Tai – ,,Filologijos ruduo‘‘ – būdas studentams pasidalinti savo subrandinta kūryba (kokia tik ji bebūtų: poezija, proza ar dainos) su bendraminčiais ir būti įvertintiems.

VU SA FilF GIMTADIENIS.

gimt

Viena didžiausių VU SA FilF švenčių – atstovybės gimtadienis. Jo metu studentai turi galimybę ne tik pašėlti, bet ir pabendrauti su atstovybės veteranais bei prisiminti jos bei viso fakulteto istoriją. Gimtadienio vakarą studentai palieka gražiuosius filologijos fakulteto kiemelius ir traukia švęsti ten, kur skamba muzika, vyksta šokiai, užmezgamos naujos pažintys bei sutvirtinamos senos.

FILOLOGŲ NAKTYS.

nakt

Fakultetinės dienos – graži universiteto tradicija, tačiau filologas nebūtų filologas, jeigu į šią tradiciją neįpintų truputį romantikos dienas pakeisdamas naktimis. Anksčiau vieną dieną trukdavęs renginukas vis auga ir šiais metais „Filologų naktis“ šventėme jau 5 dienas. Šios penkios dienos – puiki proga studentui pasijausti fakulteto bendruomenės dalimi, pasiklausyti aktualių dėstytojų paskaitų, pasidomėti įvairiomis kalbomis ir kitų šalių kultūra filmų vakaro metu, išbandyti savo jėgas protmūšyje, kuris pritraukia ne tik žmones iš kitų fakultetų, bet ir dėstytojus. Viena didžiausių „Filologų naktų“ pramogų – naktinės orientacinės varžybos tarp paslaptingųjų filologijos fakulteto kiemelių bei auditorijų. Kada gi labiau galima pajusti fakulteto dvasią, jei ne mistišku nakties metu, kada lakstai po senuosius koridorius?