Atmintinė būsimam filologui

Rugsėjo 1 d. – jau šį penktadienį, todėl skubame priminti keletą svarbių dalykų ir pasidalinti naudingais patarimais su Tavimi, būsimas Filologijos fakulteto pirmakursi!

 

Rugsėjo 1–osios šventė

Rugsėjo 1–oji Vilniaus universitete – tai ne vien eisena, bet ir renginiai, susitikimai su  Filologijos fakulteto bendruomenės nariais, imatrikuliacijos ceremonija, apie kurią sužinosi tik joje sudalyvavęs, susitikimai su kuratoriais, būsimais dėstytojais ir kurso draugais. Tai tik keletas dalykų, kurie tavęs lauks jau šį penktadienį, tad nedvejok ir dalyvauk visos dienos programoje, kurią rasi čia.

 

Studijų tvarkaraštis

Jeigu jau nesulauki mokslo metų pradžios ir nori sužinoti dalykus, kuriuos studijuosi rudens semestre, savo studijų tvarkaraščius gali rasti čia. Jei kyla klausimų ar neaiškumų dėl tvarkaraščių, visada gali kreiptis į Filologijos fakulteto administraciją, kuratorius ar į VU SA FilF narius, kurie mielai tau viską paaiškins!

 

Pirmoji paskaita

Rugsėjo 4d., pirmąjį mokslo metų pirmadienį, visų studentų lauks pirmosios paskaitos, todėl labai svarbu žinoti, kad visų pirmųjų paskaitų metu dėstytojai turi supažindinti studentus su dalyko aprašu (dalyko aprašas – tai oficialus, dalyką apibrėžiantis dokumentas, kuriame nurodoma: detali dalyko programa, literatūros sąrašas, galutinio vertinimo sistema; ir kuriuo studentai ir dėstytojas vadovaujasi viso semestro metu). Studentams turi būti pristatyta:

  • vertinimo semestro ir egzaminų metu forma ir tvarka;
  • vertinimo kriterijai;
  • atsiskaitymo forma ir reikalavimai;
  • privalomos literatūros sąrašas.

Pirmos paskaitos metu pateikta informacija semestro eigoje jokiu būdu negali būti keičiama. Jeigu dėstytojo per pirmą paskaitą pateiktas dalyko aprašas nesutampa su paskaitos metu pasakyta informacija, reikia vadovautis dalyko aprašu. Jeigu pirmos paskaitos metu dalyko aprašas nebuvo pristatytas, Tavo kaip studento pareiga – kreiptis į dėstytoją ir prašyti šio dokumento per pirmąsias rugsėjo mėnesio savaites.

 

Įvadinės paskaitos

Per pirmąsias dvi rugsėjo savaites Filologijos fakulteto pirmakursiams bus organizuojamos įvadinės paskaitos, kuriose kartu su visais pirmakursiais sužinosi svarbiausią socialinę ir akademinę informaciją, sužinosi daugiau apie studijas Vilniaus universitete, fakulteto struktūrą bei istoriją. Taip pat sužinosi kada ir kokiais klausimais gali kreiptis į fakulteto administraciją ir studentų atstovybę.

Daugiau informacijos apie tikslų paskaitų laiką vėliau rasi savo tvarkaraščiuose arba pasiteiravęs kuratorių. Dalyvavimas šiose paskaitose nėra privalomas, tačiau labai rekomenduojamas, tad kviečiame Tave dalyvauti jose ir paraginti tai padaryti savo kurso draugus, nes siekiame, kad šios įvadinės paskaitos padėtų visiems pirmakursiams greičiau įsitraukti į fakulteto bendruomenę bei universitetinį gyvenimą.

 

LSP

LSP Vilniaus universiteto studentui yra būtinas, nes tik turėdamas jį gali naudotis centrine biblioteka, kurioje yra ir filologijos skaitykla, MKIC skaityklomis vakarais, spausdinti, kopijuoti, laikyti egzaminus ir t.t. Su LSP taip pat gali gauti įvairių nuolaidų ir lengvatų, suteikiamų studentams.

Pirmasis ir labai svarbus žingsnis gavus LSP – tai prisiregistruoti  VU E. tapatybių valdymo sistemoje www.idm.vu.lt. Po prisijungimo prie šios sistemos būtinai saugok slaptažodį, nes jis bus reikalingas visais studijų metais norint prisijungti prie universitetinio el. pašto, bibliotekos sistemos, užsisakyti knygas ir naudotis kitais elektroniniais ištekliais. Taip pat su šiais duomenimis prisijunk ir prie VU informacinės sistemos www.is.vu.lt, kur matysi savo pažymius, rotacijos duomenis ir vėliau galėsi registruotis į bendrųjų universitetinių studijų (BUS) dalykus, pasirenkamuosius dalykus (PD ), gretutines studijas (GS) ir t.t.

Pametus LSP, apie tai būtina pranešti Filologijos fakulteto LSP koordinatorei Aušrinei Gedminaitei el. paštu soc@filf.vusa.lt arba atėjus į studentų atstovybės patalpas ir LSP sistemoje užsisakyti naują pažymėjimą, jei nenori mokėti 37,65 EUR baudos.

Jei LSP buvo pavogtas, iš policijos reikia gauti išrašą apie vagystę ir jį pristatyti LSP koordinatorei, o vėliau užsisakyti naują LSP per sistemą www.lsp.lt.

 

Filologijos fakulteto žemėlapis

Jei ieškodamas auditorijų pasimesi Filologijos fakulteto koridoriuose, pasinaudok fakulteto žemėlapiu!

O jeigu ir tai nepadėtų geriau pažinti mūsų klaidaus fakulteto, drąsiai kreipkis į kuratorius arba apsilankyk VU SA FilF patalpose ir paklausk ten esančių narių.

 

Interneto prieigos Filologijos fakultete

Tikrai žinome, koks šiais laikais svarbus internetas, tad dalinamės ir keletu labai slaptų patarimų:

visose Vilniaus Universiteto erdvėse gali naudotis belaidžiu „eduroam“ tinklu. Užsisakyti nemokamą „eduroam“ paslaugą gali VU E. tapatybių valdymo sistemoje adresu www.idm.vu.lt.  Tam tereikia turėti VU el. pašto adresą ir aktyvuoti „eduroam” belaidžio tinklo paslaugą. VU el. pašto adresą turėtum gauti per pirmąsias rugsėjo savaites.

O kitas būdas – mūsų fakulteto kampeliuose išsibarstę wi-fi taškai, kurių slaptažodžius gali rasti čia.

 

Daugiau informacijos visada gali rasti Filologijos fakulteto ir VU SA FilF puslapiuose.

Be abejonės, bet kada gali apsilankyti Filologijos fakulteto administracijoje arba VU SA FilF patalpose ir paklausti gyvai, šiltai priimsime!

 

Labai tikimės, kad šie patarimai padės lengviau įsilieti į universiteto gyvenimą ir drąsiau jaustis nuo pat mokslo metų pradžios!

 

P.S.: siūlome užmesti akį ir į VU Filologijos fakulteto specialiai parengtą el.leidinį pirmakursiams!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.